Jak vybrat žehličku na vlasy

Na trhu se nejčastěji setkáte s vlasovými žehličkami, které mají žehlící plotny z oceli, z oceli potažené teflonem, nebo keramiky. Ocelové plotny mají výhodu v tom, že jsou lépe tvarovatelné, takže se dají koupit nejen jako klasická žehlička, ale také jako krepovačka. U krepovačky si navíc můžete zvolit jak velké vlnky chcete na vlasech vytvořit.

S keramickou žehličkou můžete vlasy jen žehlit, některými ještě natáček, ne ale krepovat. Keramika je ale na rozdíl od ocelových žehliček daleko šetrnější k vlasům. V současné době většina zákaznic dává přednost keramickým žehličkám. Někdy je keramická plocha navíc s turmalínem (např. u žehličky ETA 3332). Turmalín je nerost, který má přirozené antistatické účinky. Díky němu se vlasy lépe a snadněji upravují a zachovávají se svůj přirozený lesk.

Keramické žehličky se od ještě sebe liší

  • Výkonem - výkonnější rychleji dosahují požadované teploty.
  • Regulací - jsou žehličky bez regulace teploty, s regulací manuální a regulací digitální.
  • Šířkou žehlící plochy.

Důležité je také to, jak k sobě keramické plochy doléhají. Pokud ne příliš dobře, budete muset při žehlení vyvinout mnohem větší úsilí. Z tohoto hlediska je lepší, pokud žehlička má odpružené keramické plochy, které k sobě přilehnou mnohem snadněji.

Hrany keramických ploch by určitě neměly být ostré, ale mírně zaoblené. V opačném případě se vám v těchto hranách budou vlasy lámat.

Na trhu se můžete setkat i žehličkami, který vlasy můžete nejen rovnat, ale i natáčet. Takové žehličky poznáte podle toho, že na hranách mají jemné drážky, určené pro vlasy. Taková žehlička se používá stejně jako klasická kulma. Vlasy zmáčknete mezi žehlící desky a natáčíte je kolem obvodu žehličky.

Přejeme vám, abyste si vybrala takovou žehličku, se kterou budete spokojená a která zdůrazní vaši krásu a šarm.

Tisknoutsoučást prodejen v síti ETA


© 2024, Prodejna ETA elektro – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing